Filmové chyby

20. října 2007 v 15:01 | Black |  Eragon
1.) [posloupnost] Když se Eragon poprvé setká s Durzou, tak mu střelí šíp do hlavy zepředu, ale v dalším záběru trčí hrot šípu taky zepředu, takže by šíp musel střelit zezadu.
2.) [posloupnost] Když Eragon bojuje poprvé s Durzou, střelí mu do hlavy šíp. Potom je záběr zepředu, ale šíp je poměrně krátký, další záběr je z profilu a tam je zase dlouhý.
3.) [posloupnost] Když Saphira chytne a zachrání Eragona, před Ra´zaky je temné ošklivé počasí. Jakmile ale Eragon Saphiru přemluví, aby ho pustila na zem, najednou je hezké počasí a slunečno. Poté, když jde Eragon s Bromem a koukají na hořící dům, opět je počasí zatažené
4.) [ostatní] Arya je elf, ale na konci filmu, když mluví s Eragonem nemá špičaté uši!
5.) [posloupnost] Když se Eragon učí létat se Safirou (tentokrát už ale Safira má sedlo), tak Brom jede na koni po louce pod nimi a jede sám, kdežto o pár záběrů později, když už projíždí lesem a pak na něj zaútočí ra`zakové, drží za uzdu Eragonova koně, kterého ovšem na louce neměl.
.
6.) [viditelné vybavení/štáb] Všiměte si, když Eragon sbírá ze země dračí vejice, tak se od země kouří - ale když se podíváte lépe, vidíte na zemi okolo vejice takové malé bílé kousky neboli suchý led, který se ve filmařině běžně používá pro iluzi kouře.
Když je náklad na film přes 100 mil. dolarů, mohl si štáb dát aspoň trochu práce a ty kousky suchého ledu trochu zahrabat nebo jinak překrýt.
7.) [logické chyby] Brom nechtěl, aby je Ra´zakové našli, ale zapálil dům, který čoudí několik desítek metrů do vzduchu, nelogické...
8.) [logické chyby] Jak je možné, že během pětiminutového letu Safira stačila vyrůst?
9.) [chyby v animaci/efektech] Když Eragon učí poprvé létat Safiru, je jasně vidět, že jsou na poli stopy od auta. Na nějaké středověké vozidlo / povoz jsou stopy moc široké.
10.) [ostatní] Na začátku, jak tam jede Arya na koni, vypravěč mluví o kameni, který "právě uzmula králi". Na konci filmu však Arya Eragonovi říká, že Safiřino vejce bylo převáženo přes tisíc let. Jak to?
11.) [posloupnost] Arya ukazuje Eragonovi brnění pro Safiru. Brnění by pokrylo téměř celou Safiřinu hlavu, jsou tam jen díry pro oči. Při bitvě je však helma jiná.
12.) [viditelné vybavení/štáb] Když přijíždí Brom s Eragonem do Daretu, jedou přes jakýsi most. V jednom záběru se vpravo mihne ruka, v dalším už tam nikdo není.
13.) [posloupnost] Pokud vím, tak jak se Durza objevil na začátku, měl zuby zkažené a škaredé. Pak ale přišla scéna, kdy Durza otrávil jednoho Urgala, protože nesplnil jeho požadavky a jmenoval na jeho místo druhého, měl zuby krásně bílé. V další scéně měl však zuby opět zkažené.
14.) [faktické chyby] Ve dvou záběrech jdoucích po sobě (zpředu a shora) při bitvě má jedna z mrtvol gumové podrážky s kytičkovaným vzorem a čárkováním. Nejsem sice odborník, ale myslím, že tyto moderní boty nezapadají do časové roviny děje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sexy people(human) sexy people(human) | Web | 20. října 2007 v 15:09 | Reagovat

máš pěknej blog :-)....dělám na blogu rekord v komentářích hned u prvního článku dižtak dík!!!

2 rafinka rafinka | Web | 17. března 2008 v 18:19 | Reagovat

agohj...film sem viděla a nějaký ty nedostatky tam sou to jo..:DHej ale ty detajly,tag to je fakt mazec:DFakt good:D

PS:knížka je o hoodně lepčí než filmík

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama